Máme za sebou 1. ročníku Dukla Cupu, tak se pojďme poohlédnout za jeho průběhem. Obsazení 1. ročníku bylo velmi dobré, když většina týmů hrála ve svých zemích 2. ligu, takže zápasy slibovali napínavou podívanou.

ZÁKLADNÍ SKUPINA "A"

Tato skupina byla velmi vyrovnaná, tedy až na tým Estoril United C.F., který šel od začátku jasně za postupem a se 14 body v klidu postoupil přímo do čtvrtfinále. Na zbylých 3 příčkách do vřelo až do posledního hvizdu v 6. kole. Tým Enugu FC by LP Brigade si v posledním zápase díky remíze s již jistým vítězem skupiny z Estorilu připsal cenou remízu, díky které se nemusel ohlížet na výsledek druhého zápasu a zajistil si tak postup do osmifinále. Ve vzájemném duelu se poté o postup utkali domácí krovi a hostující AC Pampa El Manzano. V zápase potřebovali domácí vyhrát o 2 góly, aby si zajistili postup, jenže hubená výhry 1:0 nakonec posunula do dalších bojů tým hostí.

Konečné pořadí skupiny "A":

 1. Estoril United C.F. 14 
 2. Enugu FC by LP Brigade 6
 3. AC Pampa El Manzano 6
 4. krovi 6

ZÁKLADNÍ SKUPINA "B":

Ve skupině to vypadalo na jasnou jízdu týmu Bayer 04 Leverkusen, který po úvodních 2 vysokých vyhrách vedl suverénně tabulku a vypadalo to, že postoupí z 1. místa. Poté ovšem tým jakoby rezignoval a ostatní zápasy vypustil a toho využili jeho rivalové. Tým FK IE Znojmo po první porážce od Leverkusenu naskočil na vítěznou vlnu a do konce základních skupin vyhrál všech 5 zbývajících utkaní a zajistil si tak postup přímo do čtvrtfinále turnaje! Na druhé místo se probojoval tým Ink United F.C., který využil ztrát Leverkusenu, který nakonec skončil třetí. Na posledním místě ve skupině skončil tým Un. de Footbal Peru, který bohužel na Brejku skončil a tak se poslední zápasy ve skupině hrály proti týmu bez manažera.

Konečné pořadí skupiny "B":

 1. FK IE Znojmo 15
 2. Ink United F.C. 12
 3. Bayer 04 Leverkusen 9
 4. Un. de Footbal Peru 0

ZÁKLADNÍ SKUPINA "C":

V této skupině před začátkem turnaje asi nebyl žádný jasný favorit a i počet remíz a těsných výsledků naznačuje, že většina zápasů byla vyrovnaná. Na první postupovou pozice se protlačil tým Gangstri, který až na prohru v úvodním zápase hrál dobře a měl kvalitní výsledky a to mu vyneslo přímý postup do čtvrtfinále. Druhé místo obsadil tým TekkMassacre, který neměl daleko k postupu z 1. místa, ovšem ztráta z domácího zápasu s Ganstri ho odsoudila na místo druhé. Třetí místo si pak pohlídal tým Bleděmodrý dráčci, který získal 7 bodů a celem pohodlně si postup kontroloval. Poslední místo ve skupině obsadil HBSU Rychla Brka Clan s pouhými 2 body.

Konečné pořadí skupiny "C":

 1. Gangstri 13
 2. TekkMassacre 11
 3. Bleděmodrý dráčci 7
 4. HBSU Rychla Brka Clan 2

ZÁKLADNÍ SKUPINA "D":

Zde byl jasným favoritem tým FC LUKAS a také to potvrdil. Tým nezaváhal ani v jednom zápase a s plným počtem bodů postupil do čtvrtfinále a stal se tak hlavním kandidátem na vítězství v turnaji. O další příčky si to ve vzájemných duelech rozdaly zbylé 3 týmy. Druhé místo obsadil 1.FC FOKY, který dokázal ze zbylých 4 duelů 3 vyhrát. Až do posledního kola se o postup mohl strachovat tým San Mitad del Mundo ovšem to by musel tým Froog v posledním kole porazit suveréna skupiny Lukase, což se nestalo a tak skončil třetí San Mitad a s turnajem se rozloučil Froog.

Konečné pořadí skupiny "D":

 1. FC LUKAS 18
 2. 1.FC FOKY 9
 3. San Mitad del Mundo 6
 4. Froog 3

OSMIFINÁLE

Enugu FC by LP Brigade vs San Mitad del Mundo

V tomto dvojzápase byl mírným favoritem tým Enugu. V prvním zápase v domácím prostředí ovšem svého soupeře doslova roztrhal na hadry a tak nebylo v odvětě prakticky co řešit. Po výhrách 5:0 a 1:0 si Enugu zajistil postup do čtvrtfinále. Oporou týmu byl v dvojzápase útočník Emenike Bombata, který vsídil 3 góly.

Bleděmodrý dráčci vs Ink United F.C.

To osmifinále bylo velmi vyrovnané. V obou zápasech se zrodila remíza a jen díky vstřelené branec na hřišti soupeře se z postupu mohl radovat tým Bleděmodrý dráčci, když doma remizoval 0:0 a venku 1:1.

Bayer 04 Leverkusen vs TekkMassacre

V tomto osmifinále byl jasným favoritem tým TekkMassacre díky předchozímu vývoji turnaje, kdy Leverkusen kromě prvních 2 utkání zbytek zápasů vypustil. Očekávání se naplnila a favorit po dvou výhrách 2:0 a 4:0 postoupil do čtvrtfinále.

1.FC FOKY vs AC Pampa El Manzano

V tomto osmifinále nebylo favorita. Oba zápasy byly vyrovnané, i když mírnou střeleckou převahu měl tým Pampy. V prvním duelu jsme vítěze nepoznali, když po vyrovnaném průběhu skončil zápas 1:1. Doma ale Pampa poté dokázala vyhrát 2:1 a zajistila si tak postup do čtvrtfinále.

 

ČTVRTFINÁLE

Estoril United C.F. vs Bleděmodrý dráčci

V prvním čtvrtfinále byl jasným favoritem tým z Estorilu. Po domácí výhře 3:0 se favorit přiblížil postupu a vypadalo to, žee druhý zápas bude jen formalitou. Ovšem i v druhém zápase favorit nic nevypustil a vyhrál na půdě dráčku 3:1 a postoupil tak do semifinále. Nejlepším hráčem dvojutkání byl Milan Hadrbolec s 5 vstřelnými brankami.

FK IE Znojmo vs Enugu FC by LP Brigade

V nigérijském derby derby nebylo favorita a to se do puntíku potvrdilo. Obě utkání skončila totiž stejným výsledkem 0:0!!! Díky tomu musely o postupu rozhodnout další pomocná kritéria. I když měl tým ze Znojma více střelckých pokusů, tak na střely přmo na bránu prohrál 1:3 a to poslalo do semifinále tým Enugu!

Gangstri vs AC Pampa El Manzano

Gangstri vyhráli svoji základní skupiny a určitě si dělali zálusk na postup minimálně do semifinále. Jenže tým Pampa nebyl žádný velký outsider a to také potvrdi, když dokázal Gangstry vyloupit v prvním zápase na jejich půdě 0:2 apřipravil si tak výbornou pozici před odvetou. Doma si Pama postup už pohlídala a po remíze 1:1 postoupila do semifinále.

FC LUKAS vs TekkMassacre

V posledním čtvrtfinále byl jasným favoritem dosud jediný tým, který kráčel turnajem bez ztráty kytičky, tým FC LUKAS. Svoji úlohu splnil a po dvou shodných výhrách 2:0 uzavřel kvarteto semifinalistů.

 

SEMIFINÁLE

AC Pampa El Manzano vs Estoril United C.F.

V tom boji o finále byl favoritem celem z Estorilu, který nasadil do boje svoji nejsilnější sestavu a podle toho také zápasy vypadaly. Estoril soupeře jasně převýšil a po výhrách 2:0 venku a 7:1 doma jasně a zasloužěně postoupil do finále!

Enugu FC by LP Brigade vs FC LUKAS

V druhém semifinálovém duelu měl být velkým favoritem celek FC LUKAS. V první zápase byl favorit lepším celkem, ale zradila ho koncovka a to tým Enugu dokonale potrestal a vyhrál překvapivě 2:0. V odvetě měl územní převahu opět tým LUKAS a tentokrát dokázal brankáře hostí pokořit a po výsledku 3:0 proklouznul do finále.

 

O 3. MÍSTO

AC Pampa El Manzano vs Enugu FC by LP Brigade

V boji 2 zklamaných týmů se čekal vyrovnaný duel. Na neutrální půdě nakonec padl pouze jediný gól, který znamenal vítězství pro tým Enugu a tím také zisk bronzových medailý!

 

FINÁLE

FC LUKAS vs Estoril United C.F.

Finále nabídlo duel dvou týmů, které si v průběhu turnaje vedli nejlépe ze všech, když až na jednu výjimku nepoznaly hořkost porážky. Před samotným finále byl mírně favorizován tým Estorilu, který díky šířce kádru neměl hráče tolik unavené z náročné sezóny jako soupeř. Přezápasové prognózy se naplnily a celek Estorilu vyhrál těsně 1:0, což mu vyneslo vítězství v 1. ročníku Dukla Cupu!

 

KONEČNÉ POŘADÍ DUKLA CUPU:

 1. Estoril United C.F.
 2. FC LUKAS
 3. Enugu FC by LP Brigade
 4. AC Pampa El Manzano

 

STATISTIKY

A ještě něco málo ze statistik turnaje:

Nejlepší střelec:

 1. Alois Samec (FC LUKAS) 24
 2. Fabian Deisler (Bayer 04 Leverkusen) 14
 3. Luis Ignacio Fraga (FK IE Znojmo) 11

Nejlepší obrana:

 1. FC LUKAS - 0,36 golu na zápas
 2. FK IE Znojmo - 0,5 golu na zápas
 3. Estoril United C.F. - 0,55 golu na zápas

Průměrný počet gólů na zápas: 2,84 golu na zápas (199 gólů v 70 zápasech)

 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem týmům za účast a pokud jste se ještě nepřihlásili a máte zájem hrát 2. ročník, ve kterém už se bude vybírat startovné a bude se hrát o zajímavé výhru, tak mát stále možnost tak učinit! Za admin tým Vám přeji úspěšný zbytek této sezóny!

@ Panda

Aktualizováno ( Středa, 17 Červen 2009 19:24 )